ВС повернув вільний доступ до набережної Дніпра в Києві

Верховний Суд ухвалив рішення, яке відновлює право громадян на безперешкодний доступ до набережної Дніпра в урочищі Берковщина, неподалік житлового комплексу на вул. Дніпровській набережній, 14 у Дарницькому районі столиці.

Що було предметом спору

Йдеться про гідротехнічні споруди площею понад 2,3 тис. кв.м., які виконують функцію берегоукріплення. У 2020 році приватне товариство зареєструвало на них право власності, фактично обмеживши доступ до прибережної смуги річки. Власники встановлювали ворота та шлагбауми, дозволяючи користуватись територією лише мешканцям комплексу.

Ці споруди розташовані на земельній ділянці водного фонду площею понад 3,1 га, вартістю понад 67 млн грн, що належить до комунальної власності.

Позиція прокуратури

Прокурор доводив, що реєстрація права приватної власності призводить до вибуття земель водного фонду з власності громади й суперечить закону. Також це створювало обмеження для всіх жителів Києва щодо безоплатного доступу до води.

Рішення Верховного Суду

Суд погодився з доводами прокурора й постановив, що право власності на гідротехнічну споруду не може бути зареєстроване за приватним суб’єктом.

Таким чином, доступ до набережної Дніпра у Дарницькому районі має залишатися вільним для всіх охочих, а не лише для мешканців одного житлового комплексу.

Джерело: Верховний Суд

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *