САП, НАБУ та СБУ викрили злочинну групу, яка завдала збитків «Укренерго» на понад 58 мільйонів гривень

Прокурори САП у співпраці з детективами НАБУ та за оперативного супроводу СБУ викрили організовану злочинну групу, яка незаконно заволоділа електроенергією та легалізувала отримані кошти. Збитки для ПрАТ «НЕК «Укренерго» перевищують 58 млн грн.

Ключові підозрювані у справі:

  • Колишній заступник голови та депутат Харківської облради. Йому інкримінують організацію злочину (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України).
  • Директор приватної компанії. Висунуті звинувачення за ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України.
  • Засновник приватної компанії. Його роль визначено як пособника злочину (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

Деталі злочину:
У квітні 2022 року, під час повномасштабного вторгнення рф, колишній заступник голови Харківської облради створив організовану групу для заволодіння електроенергією з Об’єднаної енергетичної системи України. Разом із спільниками він використовував три підконтрольні компанії з ліцензіями на постачання електроенергії.

У червні 2022 року ці компанії отримали електроенергію для подальшого продажу. Проте кошти від її реалізації кінцевим споживачам до ПрАТ «НЕК «Укренерго» так і не надійшли.

Для легалізації викрадених коштів організатори перераховували їх через фінансові компанії як «повернення позик». Пізніше ці кошти переводилися на рахунки підставних підприємств і компаній-нерезидентів у Болгарії.

Наслідки:
Збитки для «Укренерго» становлять 58,44 млн грн. Досудове розслідування триває, слідчі органи встановлюють можливу причетність інших осіб.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *