Міський голова Львова Андрій Садовий заявив про виявлення прослуховуючого пристрою в одному з робочих телефонів у своєму службовому кабінеті. Про це він повідомив у соціальній мережі X (Twitter).

Що сталося: як знайшли пристрій
Садовий зазначив, що один зі спеціальних телефонів, які використовуються для робочих розмов, почав несподівано давати збої. Після того, як пристрій віддали на ремонт, фахівці виявили в зарядному блоці вмонтовану “прослушку” — із SIM-картою та картою пам’яті.
«Це телефон і зарядний блок до нього. Наші фахівці розкрили його й виявили підслуховуючий пристрій, карту пам’яті та SIM-карту. Виникає логічне питання — хто це зробив і з якою метою?» — зазначив Садовий.
Реакція мера: заклик до СБУ
Андрій Садовий закликав Службу безпеки України та інші відповідні органи провести негайне розслідування:
- Якщо прослуховування здійснювали іноземні спецслужби — справа має бути предметом роботи СБУ;
- Якщо ж це зроблено в межах української юрисдикції, він хоче отримати пояснення: на яких підставах і з якою метою.
«Я би хотів, щоб було офіційне розслідування. Щоб керівництво СБУ дало мені відповідь: що це таке і хто за цим стоїть?» — наголосив мер Львова.
Що відомо ще: контррозвідувальні заходи СБУ
Цей інцидент стався на тлі оголошених контррозвідувальних заходів у Львові, які СБУ проводить з 16 до 18 вересня 2025 року. Про мету та результати цих заходів офіційна інформація наразі відсутня.
Джерело: Міський голова Львова Андрій Садовий
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
