23 вересня 2025 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення двох суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку. Відповідні рішення були прийняті під час розгляду матеріалів про звільнення суддів за загальними обставинами.

Відставку подали такі судді:
Лаврова Любов Степанівна — суддя Господарського суду Харківської області; Дзюба Олександр Анатолійович — суддя Дніпровського районного суду міста Києва.
Рішення Вищої ради правосуддя ухвалено відповідно до частини п’ятої статті 126 Конституції України та статті 116 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що визначають підстави для звільнення суддів з посади у разі подання заяви про відставку.
Нагадаємо, що відставка судді є формою звільнення з посади за власним бажанням, яка дає право на збереження статусу судді у відставці та відповідного забезпечення згідно з чинним законодавством.
Джерело: Вища рада правосуддя
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
