Нові домовленості з Європейською Комісією посилять підтримку реформ, відновлення інфраструктури та євроінтеграцію

22 вересня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підписання двох додаткових угод з Європейською Комісією у межах програм технічного співробітництва. Від імені уряду їх буде підписано Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарасом Качкою.
Продовження програми 2018 року та нове фінансування
Перша з угод — це Додаткова угода до Угоди про фінансування Програми технічного співробітництва 2018 року. Документ подовжує строки виконання проєктів до липня 2026 року, а завершення — до 2028 року. Це дасть змогу завершити ініціативи, спрямовані на імплементацію Угоди про асоціацію Україна – ЄС, зміцнення демократичних інституцій, прав людини та основних свобод.
Друга угода стосується фінансування нової програми на 2025 рік. Вона передбачає збільшення фінансового внеску ЄС на 233,7 млн євро. Загальна вартість угоди сягне майже 388 млн євро.
Пріоритети: реформи, відновлення, участь громадян
У межах цих програм передбачається:
підтримка інституційної та адміністративної спроможності державних органів; сприяння відновленню енергетичної інфраструктури, пошкодженої через війну; посилення участі українського бізнесу в економічному відновленні та інтеграції з ЄС; розширення ролі громадянського суспільства, ЗМІ, правозахисників, культурних та гендерних ініціатив.
«Підписання цих додаткових угод – ще один доказ того, що Україна йде шляхом реформ та відновлення разом із Європейським Союзом», – підкреслив Тарас Качка.
Джерело: Офіс Віце-прем’єр-міністра
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
