Уряд унормував автоматичну постановку та зняття з військового обліку

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок постановки та зняття з військового обліку громадян, передбачивши автоматизацію ключових процедур. Про це повідомили у Міністерстві оборони.

Ключові зміни

  1. Взяття на облік призовників. Щороку з 1 січня до 31 липня громадяни України чоловічої статі, яким у поточному році виповнюється 17 років, стають на військовий облік. Це можна зробити:
    • дистанційно — через мобільний застосунок Резерв+;
    • особисто — у ТЦК та СП.
      При цьому проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) не потрібне.
  2. Автоматична постановка на облік. Усі чоловіки віком 25–60 років, які досі не перебували на обліку без законних підстав, будуть обліковані автоматично.
  3. Автоматичне зняття з обліку. Процедура зняття з військового обліку осіб, які досягли граничного віку перебування в запасі, також автоматизована. Керівники установ та підприємств зобов’язані протягом 7 днів робити відповідні відмітки у списках персонального обліку.

У Міноборони підкреслили, що такі новації мають на меті зменшити бюрократію та заощадити час громадян.

Джерело: Міністерство оборони

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *