Львівська міськрада хоче відсудити в забудовників майже 48 мільйонів гривень

Судові позови проти забудовників

Львівська міська рада подала вісім позовів до суду, щоб стягнути із забудовників понад 47,7 млн грн пайових внесків на розвиток міської інфраструктури. Про це повідомили у юридичному департаменті ЛМР.

Розгляд справ заплановано на 8 жовтня у різних судах міста. У разі ухвалення рішень на користь міськради, ці кошти надійдуть до бюджету Львова.

«Це сума пайової участі, яку компанії-забудовники повинні були сплатити за будівництво об’єкта до введення його в експлуатацію. Законодавство зобов’язувало їх долучатись до розвитку міської інженерії, транспорту та соціальної інфраструктури», — пояснили в департаменті.

Хто заборгував найбільше

Найбільшими боржниками є:

  • ТзОВ “Житлобудінвест ЛВ” — 13,4 млн грн;
  • ПАТ “Львівська інвестиційна компанія” — 11,7 млн грн;
  • ТзОВ “Акіта Україна” — 6,9 млн грн;
  • ТзОВ “Еліт Дім” та ТзОВ “Партнерська інвестиційна компанія” — 3,6 млн грн;
  • ТзОВ “Замарстинів 40” — 5,6 млн грн;
  • ПАТ “Львівський інструментальний завод” — два позови на 2,2 млн грн і 2,7 млн грн;
  • ТзОВ “Захід-капітал-буд” та ПП “Модель” — по 2,2 млн грн.

Контекст: закон і судова практика

До 2021 року в Україні діяв закон, який зобов’язував забудовників фінансувати розвиток соціальної та інженерної інфраструктури районів, де вони ведуть будівництво. Сплата пайового внеску мала здійснюватися до введення об’єкта в експлуатацію.

У 2019 році Кабмін скасував цю норму, чим користуються забудовники, вказуючи, що їхні об’єкти здано після 2021 року.

Втім, як наголошують у міській раді, суди найчастіше стають на бік ЛМР, оскільки дозволи на будівництво були видані ще до зміни законодавства.

Джерело: Львівська міська рада

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *