Судові позови проти забудовників
Львівська міська рада подала вісім позовів до суду, щоб стягнути із забудовників понад 47,7 млн грн пайових внесків на розвиток міської інфраструктури. Про це повідомили у юридичному департаменті ЛМР.

Розгляд справ заплановано на 8 жовтня у різних судах міста. У разі ухвалення рішень на користь міськради, ці кошти надійдуть до бюджету Львова.
«Це сума пайової участі, яку компанії-забудовники повинні були сплатити за будівництво об’єкта до введення його в експлуатацію. Законодавство зобов’язувало їх долучатись до розвитку міської інженерії, транспорту та соціальної інфраструктури», — пояснили в департаменті.
Хто заборгував найбільше
Найбільшими боржниками є:
- ТзОВ “Житлобудінвест ЛВ” — 13,4 млн грн;
- ПАТ “Львівська інвестиційна компанія” — 11,7 млн грн;
- ТзОВ “Акіта Україна” — 6,9 млн грн;
- ТзОВ “Еліт Дім” та ТзОВ “Партнерська інвестиційна компанія” — 3,6 млн грн;
- ТзОВ “Замарстинів 40” — 5,6 млн грн;
- ПАТ “Львівський інструментальний завод” — два позови на 2,2 млн грн і 2,7 млн грн;
- ТзОВ “Захід-капітал-буд” та ПП “Модель” — по 2,2 млн грн.
Контекст: закон і судова практика
До 2021 року в Україні діяв закон, який зобов’язував забудовників фінансувати розвиток соціальної та інженерної інфраструктури районів, де вони ведуть будівництво. Сплата пайового внеску мала здійснюватися до введення об’єкта в експлуатацію.
У 2019 році Кабмін скасував цю норму, чим користуються забудовники, вказуючи, що їхні об’єкти здано після 2021 року.
Втім, як наголошують у міській раді, суди найчастіше стають на бік ЛМР, оскільки дозволи на будівництво були видані ще до зміни законодавства.
Джерело: Львівська міська рада
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
