Виконавчий комітет Дніпровської міської ради ухвалив рішення про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Як повідомила Уповноважена із захисту державної мови, документ має на меті захист українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої русифікації.
«До моменту повного припинення окупації території України публічне використання будь-яких культурних продуктів, створених або відтворюваних російською мовою, на території Дніпровської громади забороняється», — йдеться в ухваленому рішенні.
Із відповідним зверненням до міськради раніше виступила мовна омбудсменка Олена Івановська, яка підтримала нововведення.
«Дніпро — це місто-форпост України, яке показало приклад громадянської відповідальності. Публічне використання російської мови у культурному просторі сьогодні сприймається як неповага до пам’яті загиблих захисників. Це питання національної безпеки, гідності та пам’яті про жертв агресії», — наголосила Івановська.
Нагадаємо, раніше мовна омбудсменка закликала Верховну Раду позбавити російську мову особливого статусу в українському законодавстві.
Джерело: Уповноважена із захисту державної мови
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
