МОН заявило про надлишок профтехів в Україні: мережу оптимізують і модернізують

Оновлення професійної освіти триває: держава скорочує радянську спадщину й інвестує в сучасну інфраструктуру

Міністерство освіти і науки України оголосило про подальшу оптимізацію мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. За словами заступника міністра Дмитра Завгороднього, в Україні функціонує значно більше профтехів, ніж об’єктивно потрібно, а частина з них фактично не здійснює навчання.

«Мережа дісталась нам у спадок від СРСР»

Завгородній зазначив, що надмірна кількість таких закладів є прямим наслідком радянської моделі освіти:

«Загальна кількість цих закладів більша, ніж нам потрібна. Вона нам дісталася як радянська спадщина. Багато з них уже не функціонують або не здійснюють набір».

Уряд поступово оптимізує мережу, зосереджуючи ресурси на розвитку тих закладів, які залишаються працювати. Пріоритет — сучасне обладнання, оновлені лабораторії, нові робочі майстерні.

Міжнародні партнери фінансують модернізацію

Сьогодні в Чернівцях презентували модернізовані майстерні одного з профтехів. На ремонт будівель та закупівлю обладнання спрямували близько 2 млн євро, що було профінансовано міжнародними партнерами України.

За останні роки в Україні вже реконструйовано приблизно 200 майстерень і лабораторій.

Плани на 2026 рік: удвічі більше оновлених майстерень

МОН планує подвоїти темпи модернізації у 2026 році. Крім цього, уряд інвестуватиме в термомодернізацію будівель і утеплення гуртожитків.

«Щороку ми плануємо оновлювати близько 100 майстерень і лабораторій. За 10 років професійну освіту можна буде оновити повністю», — наголосив Завгородній.

Попит на профтехи зріс після модернізації

МОН фіксує суттєве збільшення кількості абітурієнтів у закладах, де проведена реконструкція. У деяких містах вступна кампанія стала конкурентною, що, за словами заступника міністра, «є прямим доказом ефективності інвестицій».

Оптимізація стосується й університетів

Питання скорочення мережі стосується не лише профтехів. Раніше заступник міністра Михайло Винницький заявив, що держава планує залишити близько 100 закладів вищої освіти. Упродовж 2024 року мережу вже скорочено на десять університетів.

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *