Міністерство оборони України розробляє програму інфраструктурного оновлення госпітальної мережі, де проходять реабілітацію військовослужбовці. Йдеться як про модернізацію існуючих закладів, так і про запуск нових проєктів будівництва.

Як повідомили в Міноборони, потреба у фінансуванні модернізації реабілітаційних госпіталів становить близько 8 млрд грн. У 2026 році планується інвестувати понад 700 млн грн з державного бюджету на завершення вже розпочатих проєктів, розробку проєктної документації та нове будівництво.
«Комплексно оновлюємо систему реабілітації для наших воїнів. Це один із ключових пріоритетів Міністерства оборони», – наголосив Міністр оборони Денис Шмигаль.
Паралельно Україна залучає підтримку міжнародних партнерів. Понад рік у межах пакета комплексної допомоги НАТО реалізується проєкт «РЕНОВАТОР», сфокусований на п’яти ключових закладах. У рамках цього проєкту відбувається інфраструктурне оновлення, закупівля сучасного обладнання та навчання медичного персоналу. Наразі в ньому акумульовано близько 80 млн євро при орієнтовній потребі в 200 млн євро.
За словами міністра, обговорюється активніша участь Канади у фінансуванні та підтримці проєктів, спрямованих на відновлення військовослужбовців. Міністерство закликає міжнародних партнерів долучатися до «РЕНОВАТОРА» або запускати додаткові ініціативи з розвитку реабілітаційних закладів.
«Разом формуємо систему, яка гідно підтримує захисників України», – підсумував Денис Шмигаль.
Джерело: Міністерство оборони України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
