На Буковині двом посадовцям міськради повідомлено про підозру через переплату майже 3,5 млн грн за ремонт доріг

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури спільно з детективами Бюро економічної безпеки викрили схему зловживань під час закупівлі послуг з благоустрою у Чернівцях. За даними слідства, територіальній громаді завдано збитків майже на 3,5 млн грн.

Під підозрою — колишній директор, а нині перший заступник одного з департаментів міської ради, а також заступниця начальника відділу публічних закупівель. Їм інкримінують зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України).

Слідство встановило, що у 2022 році посадовці, достовірно знаючи реальні ринкові ціни на будівельні матеріали, погодили кошторисну документацію із завищеними розцінками та оголосили закупівлю послуг з благоустрою — поточного ремонту дорожнього покриття у Чернівцях — за явно завищеною вартістю. У тендері взяв участь лише один підрядник, який і став переможцем. З ним уклали договір на суму 18,2 млн грн, у результаті чого громада переплатила майже 3,5 млн грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та їх відсторонення від посад. Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька обласна прокуратура, досудове розслідування — ТУ БЕБ у Чернівецькій області, оперативний супровід — Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Національної поліції України.

Джерело: Бюро економічної безпеки

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки