Прокурори Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра скерували до суду обвинувальний акт проти організатора та чотирьох учасників організованої групи, обвинувачених у крадіжках, шахрайстві та несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованих систем (ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 185, ч. 5 ст. 190, ч. 5 ст. 361 КК України).

За даними слідства, зловмисники, за допомогою працівника бюро судово-медичної експертизи, викрадали SIM-картки та мобільні телефони загиблих українських військових. У складі групи працював IT-спеціаліст, який змінював паролі й отримував доступ до онлайн-банкінгу.
Обвинувачені знімали кошти, оформлювали кредити на імена загиблих та переводили гроші на власні рахунки. У результаті їхніх дій постраждали 20 осіб, а загальна сума збитків перевищила 1,5 млн грн.
Всі учасники групи наразі перебувають під вартою.
Розслідування проводилося слідчими ГУНП у Дніпропетровській області спільно з Дніпровським районним управлінням поліції №2, Управлінням протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області та Департаментом кібербезпеки СБУ.
