Кабмін пропонує відновити Вищий адмінсуд без «України»

Кабінет Міністрів фактично підтримав створення спеціалізованого адміністративного суду для розгляду спорів за участю вищих органів влади. За новим проєктом (№12368), пропонують повернути Вищий адміністративний суд, але без слова «Україна», і розширити його підсудність.

Крім оскарження актів та дій Кабміну, міністерств і відомств, до компетенції пропонується включити «справи про державне регулювання у сфері медіа» та дисциплінарні провадження щодо прокурорів. Водночас виникає правова колізія, оскільки Конституція покладає такі повноваження на Вищу раду правосуддя.

Передбачено створення експертної ради для відбору суддів ВАС, до якої входитимуть 3 міжнародні експерти та 3 представники Ради суддів. Суд розпочне роботу, коли буде призначено не менш як 32 судді, зокрема 9 – до апеляційної палати.

Тим часом 56 народних депутатів оскаржили в Конституційному Суді участь іноземців у формуванні українських державних органів, вважаючи це можливим обмеженням національного суверенітету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *