САП, НАБУ та СБУ викрили організовану злочинну групу, яка під час війни незаконно заволоділа електроенергією на суму понад 58 млн грн, завдавши збитків ПрАТ «НЕК «Укренерго». За інформацією слідства, у квітні 2022 року колишній заступник голови Харківської облради створив злочинну групу з метою отримання електроенергії з Об’єднаної енергосистеми України та її продажу кінцевим споживачам.

До складу групи входили також директор і засновник приватного товариства. Ці особи придбали три компанії, які мали ліцензії на постачання електроенергії. У червні 2022 року ці компанії отримали електроенергію і передали її підконтрольному товариству для реалізації. Однак доходи від продажу до «Укренерго» так і не надійшли.
За даними НАБУ, кошти від продажу спершу перераховувалися на рахунки фінансових компаній під виглядом повернення позик. Згодом їх передавали іншим фірмам, а далі — на рахунки компанії-нерезидента в Болгарії.
Слідство встановило, що схема була ретельно спланована й реалізована, завдавши державному підприємству збитків на 58,44 млн грн. Наразі трьом учасникам групи повідомлено про підозру.
Ведеться досудове розслідування.
