Викрито схему з електроенергією: ексзаступник голови Харківської облради завдав «Укренерго» збитків на 58 млн грн.

САП, НАБУ та СБУ викрили організовану злочинну групу, яка під час війни незаконно заволоділа електроенергією на суму понад 58 млн грн, завдавши збитків ПрАТ «НЕК «Укренерго». За інформацією слідства, у квітні 2022 року колишній заступник голови Харківської облради створив злочинну групу з метою отримання електроенергії з Об’єднаної енергосистеми України та її продажу кінцевим споживачам.

До складу групи входили також директор і засновник приватного товариства. Ці особи придбали три компанії, які мали ліцензії на постачання електроенергії. У червні 2022 року ці компанії отримали електроенергію і передали її підконтрольному товариству для реалізації. Однак доходи від продажу до «Укренерго» так і не надійшли.

За даними НАБУ, кошти від продажу спершу перераховувалися на рахунки фінансових компаній під виглядом повернення позик. Згодом їх передавали іншим фірмам, а далі — на рахунки компанії-нерезидента в Болгарії.

Слідство встановило, що схема була ретельно спланована й реалізована, завдавши державному підприємству збитків на 58,44 млн грн. Наразі трьом учасникам групи повідомлено про підозру.

Ведеться досудове розслідування.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *