У Полтавській області п’ятьом працівникам виправної колонії №16 висунули звинувачення у катуванні та вбивствах в’язнів. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.

Згідно з матеріалами Державного бюро розслідувань, у колонії діяла організована група, яка займалася систематичним катуванням новоприбулих засуджених. Слідство встановило, що після прибуття до колонії ув’язнених змушували виконувати принизливі дії, які фіксували на відео. В подальшому ці матеріали використовували для шантажу.
За інформацією правоохоронців, ті, хто відмовлявся підкоритися, зазнавали не лише психологічного тиску, але й жорстоких побиттів. Засуджених били руками, ногами, гумовими кийками, викручували їм руки, а також кидали на мокру підлогу і ходили по їхніх тілах. Унаслідок одного з таких побиттів у лютому 2022 року засуджений зазнав тяжких тілесних ушкоджень, від яких помер.
У підозрі вказано, що працівники колонії діяли у складі організованої групи. Їхні дії кваліфіковані за частиною 3 статті 28 Кримінального кодексу України (організована група), частиною 2 статті 127 (катування), а для організатора додатково — за частиною 2 статті 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження). Досудове розслідування завершено, підозрюваним надано доступ до матеріалів справи для ознайомлення.
Санкція зазначених статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Джерело: Державне бюро розслідувань
