Незаконне вивезення дітей на окуповані території: підозрюють трьох українців

Трьом громадянам України повідомили про підозру у сприянні незаконному вивезенню шести українських дітей на тимчасово окуповану територію. За інформацією Офісу Генерального прокурора, йдеться про колишніх працівників навчального закладу, які співпрацювали з окупаційною адміністрацією.

Слідство встановило, що дві жінки та один чоловік обіймали керівні посади у так званому «Херсонському професійному училищі №2», створеному окупаційною владою. Одна з підозрюваних раніше працювала у цьому закладі й добровільно перейшла на службу до окупантів. У жовтні 2022 року вони організували незаконне переміщення шести дітей із Центру соціально-психологічної реабілітації у с. Степанівка (Херсонська область) до тимчасово окупованого Криму.

Дітей змусили навчатися за російською програмою та готували до служби в армії рф. Вони були позбавлені законних представників, а їхнє повернення до України блокувалося. Окупанти видали дітям російські паспорти, а одному з них уже вручили повістку.

Завдяки міжнародним організаціям вдалося повернути двох дітей, решта досі перебувають у невідомому місці. Одна з підозрюваних перебуває під вартою без права внесення застави. Розслідування триває.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Читайте також: “Суд закрив кримінальне провадження щодо військовослужбовця, який повернувся на службу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *