Суд зобов’язав ексвласника ПАТ “ВіЕйБі Банк” сплатити понад 1,2 млрд грн боргу перед НБУ

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про стягнення з колишнього власника ПАТ “ВіЕйБі Банк” Олега Бахматюка 1,221 млрд грн на користь Національного банку України. Ці кошти мають піти на погашення заборгованості банку за стабілізаційним кредитом.

Деталі судової справи

Судовий розгляд тривав із 2015 року. Представники Бахматюка та пов’язані компанії намагалися затягнути процес і уникнути виконання зобов’язань.

У 2014 році “ВіЕйБі Банк” отримав стабкредит на 1,2 млрд грн. Бахматюк уклав договір поруки, взявши особисті зобов’язання з погашення боргу, однак не виконав їх.

У 2015 році НБУ звернувся до суду, щоб стягнути кошти.

Що далі?

На розгляді суду залишаються ще п’ять позовів НБУ до Бахматюка за боргами ПАТ “ВіЕйБі Банк” та ПАТ “КБ “Фінансова Ініціатива”.

Загальна сума боргів, які Нацбанк вимагає через суд, – близько 7,9 млрд грн.

Джерело: Національний банк України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *