9 років позбавлення волі за наругу над могилами у Стрию

11 березня 2025 року Стрийський міськрайонний суд Львівської області визнав винним місцевого мешканця у здійсненні наруги над могилами та руйнуванні пам’ятників. Суд призначив йому покарання у вигляді 9 років позбавлення волі.

Обвинувачений скоїв злочин у липні 2021 року. Перебуваючи у стані наркотичного сп’яніння, він на території міського кладовища зруйнував пам’ятники на місцях поховання воїнів Січових Стрільців та Української Галицької Армії. Ці особи відповідно до Закону України «Про правовий статус вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» визнаються борцями за незалежність України.

Дії зловмисника завдали матеріальної шкоди Стрийському міському комбінату комунальних підприємств на суму понад 685 000 грн, а також спричинили тяжкі наслідки для суспільних інтересів.

Суд визнав його винним за ч. 4 ст. 297 Кримінального кодексу України (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого).

Вирок може бути оскаржений у Львівському апеляційному суді протягом 30 днів з моменту проголошення.

Джерело: Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *