Колишнього заступника голови Дніпропетровської ОДА судитимуть за корупцію у лісовій сфері

НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт щодо ексзаступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Посадовця обвинувачують у вимаганні неправомірної вигоди за передачу в оренду лісової ділянки.

Суть обвинувачення

Слідство встановило, що на початку 2024 року одне з приватних товариств звернулося до Дніпропетровської ОДА із заявою про отримання в оренду 19 гектарів лісової ділянки для рекреаційної діяльності. Після кількох відмов від адміністрації представнику компанії надійшла пропозиція від тодішнього заступника голови ОДА.

Посадовець висловив прохання надати 200 тисяч доларів США за погодження передачі ділянки у довгострокове користування. Надалі він неодноразово повторював свою вимогу впродовж травня-червня 2024 року.

Наприкінці травня він заявив, що питання потребує узгодження з головою ОДА.

У жовтні 2024 року детективи НАБУ та прокурори САП повідомили йому про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України – «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди».

Наступні кроки

Наразі обвинувальний акт скеровано до суду. У разі доведення вини ексчиновнику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування проводилося детективами НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *