Служба безпеки України завершила розслідування масштабної корупційної схеми в Київській міській державній адміністрації, внаслідок якої близько 60 млн грн, виділених на паліативну допомогу тяжкохворим, було привласнено. За даними слідства, до оборудки причетні четверо осіб — серед них дві заступниці керівника Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, колишній високопосадовець КМДА (нині — керівник психіатричної лікарні та медико‑соціальної компанії) та комерційний директор цієї компанії.

Зловмисники уклали контракт із підрядником на суму 149 млн грн для забезпечення медичного догляду та закупівлі ліків, але фактично витратили майже третину коштів на преміальні авто (зокрема Porsche Cayenne) та елітну нерухомість, що «на папері» слугували потребам пацієнтів. Крім того, колишній посадовець оформив фейкову групу інвалідності, щоб уникнути мобілізації та забезпечити собі виїзд за кордон — саме під час спроби втечі його затримали.
Усім чотирьом повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 190 та чч. 2–3 ст. 358 Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Розслідування здійснювали співробітники СБУ в Києві та області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
Джерело: Служба безпеки України
