Київська міська прокуратура за матеріалами ДБР і НАЗК повідомила про підозру чотирьом фігурантам масштабної корупційної схеми в рамках програми «Турбота. Назустріч киянам». Серед підозрюваних — заступниця та колишній заступник директора Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, директор приватної компанії-переможця тендерів та колишній заступник директора Департаменту охорони здоров’я КМДА, нині — фізична особа-підприємець.

У 2022–2024 роках переможець конкурсів отримав із бюджету майже 150 млн грн на надання паліативного догляду та соціальної допомоги. Проте близько 60 млн грн — третину виділених коштів — було виведено на рахунки підконтрольних ФОП за послуги, що не відповідали цілям програми. Зловмисники списували витрати на оренду офісу, паркомісця, транспорт та інформаційну діяльність.
Один із підозрюваних — колишній заступник директора Департаменту охорони здоров’я — нещодавно був затриманий під час спроби виїхати за кордон із фальшивим посвідченням інваліда. Йому також інкримінують виготовлення та використання підроблених документів і шахрайство на великі суми (ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 ККУ).
Усі фігуранти підозрюються у розтраті бюджетних коштів (ч. 5 ст. 191 ККУ) та службовому підробленні (ч. 1–2 ст. 366 ККУ). Питання запобіжних заходів наразі вирішується.
Джерело: Київська міська прокуратура
