Прокурор САП оголосив про завершення досудового розслідування у справі, пов’язаній із незаконним заволодінням електроенергією, що завдало ПрАТ «НЕК «Укренерго» збитків на суму понад 58,44 млн грн. За даними розслідування, у квітні 2022 року колишній заступник голови Харківської облради, тодішній депутат, створив організовану групу для незаконного заволодіння електроенергією з об’єднаної енергетичної системи України.
Згідно зі злочинним планом, особи придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які отримали електроенергію в червні 2022 року, а кошти від її продажу були легалізовані через фінансові компанії і виведені на рахунок компанії-нерезидента в Болгарії.
Дії колишнього заступника кваліфіковано за ознаками злочинів за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 та ч. 3 ст. 209 КК України, а керівника та засновника приватної компанії – за відповідними статтями. Матеріали справи наразі відкрито для ознайомлення захисту.

Джерело: Національне антикорупційне бюро
