САП і НАБУ повідомили про підозру члену ВККС за зловживання службовим становищем та розтрату бюджетних коштів

За процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та за дорученням заступника Генерального прокурора 17 квітня 2025 року було повідомлено про підозру чинному члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Слідчі Національного антикорупційного бюро встановили, що підозрюваний, готуючись до переведення на посаду судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області, подав до документів недійсний диплом доктора філософії в галузі права. На підставі цього диплома йому нарахували 15 % доплати до посадового окладу за науковий ступінь, а згодом виключили з розрахунку й розмір довічного грошового утримання після виходу у відставку.

За висновками слідства, зловживання тривало з 21 квітня 2015 по 1 квітня 2025 року. За цей час член ВККС отримав надміру та розпорядився бюджетними коштами в загальному розмірі 576 000 гривень. Наразі його дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем).

Прокурори та детективи продовжують встановлювати повне коло учасників схеми та відпрацьовувати шляхи повернення незаконно отриманих коштів до держбюджету. Надалі справу передадуть до суду, де захиснику загрожує позбавлення волі та заборона обіймати державні посади.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *