2,5 мільярда збитків: судитимуть бізнесмена та його спільників за масштабну схему вугільної галузі

До суду передано справу про діяльність злочинної організації, яка завдала державі понад 2,5 млрд грн збитків. Обвинувальний акт щодо п’яти учасників угруповання, включаючи організатора — власника вугільних підприємств — скеровано прокурорами Офісу Генерального прокурора.

До складу угруповання входили: бенефіціарний власник вугільного бізнесу, його довірена особа, керівник і бухгалтер підконтрольного підприємства та посадовець державного підприємства. Усі п’ятеро обвинувачуються у створенні та участі в злочинній організації, ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та доведенні до банкрутства державного підприємства (ст. 255, ст. 212, ст. 209, ст. 219 КК України).

За версією слідства, фігуранти реалізували податкову схему, яка дозволила їм уникнути сплати майже 1,2 млрд грн податків. Надалі ці кошти були легалізовані — через купівлю нерухомості, розкішного автотранспорту, зокрема Rolls-Royce вартістю 22 млн грн. Загалом легалізовано понад 991 млн грн.

Крім того, маючи фактичний контроль над державним вугільним підприємством, учасники організації системно укладали економічно невигідні контракти, блокували діяльність з видобутку вугілля та довели підприємство до неплатоспроможності, створивши умови для його поглинання.

Усі підозрювані перебувають під вартою. Розслідування проводили слідчі ГСУ ДБР за оперативного супроводу ДСР Національної поліції України.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки