Розкрадання на Подільському мосту: встановлено збитки бюджету Києва на понад 153 мільйони гривень

СБУ та БЕБ викрили масштабну корупційну схему, пов’язану з будівництвом Подільського мосту в столиці. Слідство встановило: щонайменше 153 мільйони гривень зі столичного бюджету були привласнені організованою групою з посадовців та підприємців.

До схеми причетні колишній і чинний керівники комунального підприємства, підпорядкованого КМДА, а також ексдиректор підрядної компанії. У 2018–2019 роках вони завищили ціну на будівельні матеріали — технологічні сітки для укріплення мостових опор. Так, сітки, ринкова вартість яких становила 110 доларів США, закуповували за 610 доларів за одиницю. Загалом придбано 8 800 сіток через афілійовану компанію з Близького Сходу.

Слідчі вилучили документи, техніку та мобільні телефони з доказами оборудки. Усім фігурантам вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Розслідування триває. Встановлюється повне коло осіб, причетних до розкрадання бюджету міста Києва.

Джерело: Служба безпеки України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки