Чотирнадцятьом митрополитам РПЦ оголошено підозру у сприянні окупації українських територій

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру 14 митрополитам Російської православної церкви у пособництві посяганню на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України).

За даними слідства, упродовж 2022–2024 років підозрювані, перебуваючи в складі священного синоду РПЦ, сприяли реалізації політики РФ щодо поглинання українських церков на тимчасово окупованих територіях.

Зокрема, у Запорізькій, Луганській, Донецькій, Херсонській областях та АР Крим вони:

  • виконували рішення російського синоду щодо «приєднання» українських релігійних громад до складу РПЦ;
  • здійснювали захоплення культових споруд та церковного майна;
  • призначали підконтрольних їм єпископів;
  • проводили проповіді та інші публічні заходи, в яких поширювали кремлівські наративи, схвалювали агресію РФ проти України, легітимізували окупаційну владу та виправдовували воєнні злочини.

У повідомленні зазначається, що дії підозрюваних сприяли підриву суверенітету України, підтримці тимчасової окупації частини її території та посиленню впливу держави-агресора в гуманітарному просторі.

Досудове розслідування триває.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *