Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі щодо колишнього заступника Міністра аграрної політики та продовольства України та ексзаступника керівника районної державної адміністрації.

Обох підозрюють у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні, що спричинило багатомільйонні збитки для держави. На сьогодні сторонам відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення відповідно до ст. 290 КПК України.
За версією слідства, у 2018 році посадовець, який на той момент очолював один із департаментів Міністерства агрополітики, а згодом став заступником міністра, разом із заступником голови РДА незаконно організував виплату державної допомоги приватному підприємству, що працює в галузі рослинництва.
Мова йде про компенсацію у розмірі 27 млн грн за нібито придбання садивного матеріалу. Насправді зазначена продукція не закуповувалась, а була внесена до статутного капіталу підприємства його єдиним засновником.
19 березня 2025 року обом фігурантам було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. У разі доведення вини їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
Досудове розслідування здійснювали детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
