1 травня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо масштабної корупційної схеми, внаслідок якої було реалізовано арештоване майно на суму понад 440 млн грн за заниженими цінами. Розслідування у справі здійснювалося детективами НАБУ.

До кримінальної відповідальності притягнуто 11 осіб, зокрема:
– колишнього голову АРМА,
– колишнього керівника управління менеджменту активів,
– посадовців держпідприємства «Сетам»,
– оцінювачів,
– директора та засновника приватної компанії,
– чотирьох адвокатів.
Слідство встановило, що група осіб організувала злочинну схему з продажу арештованих активів, які передавались в управління АРМА. Активи штучно визнавались такими, що не підлягають зберіганню або швидко псуються, їх вартість суттєво занижувалась, після чого майно реалізовувалось на аукціонах через ДП «Сетам» наперед визначеним компаніям.
У матеріалах справи фігурують чотири епізоди з продажу:
- трьох земельних ділянок в Одеській області (вартість занижена у 18 разів),
- 2,6 тис. тонн піску на Київщині (вартість занижена у понад 6 разів),
- понад 4,5 тис. тонн карбаміду (у 5 разів дешевше від ринку),
- зернових та олійних культур (вартість знижена у 4 рази).
Організатор схеми, як вважає слідство, мав фактичний контроль над усіма процесами — від прийняття майна до його продажу.
Розслідування у справі завершено ще 30 червня 2023 року. Відтоді сторона захисту ознайомлювалась із матеріалами. Судовий розгляд невдовзі розпочнеться.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
