Троє кліриків УПЦ (МП) викриті СБУ за прославляння окупантів та підтримку агресії рф

Служба безпеки України задокументувала протиправну діяльність трьох представників духовенства УПЦ (МП), які виправдовували збройну агресію рф та закликали до підтримки окупаційного режиму.

На Київщині:

Викрито настоятеля парафії у Фастівському районі. У розмовах із вірянами він називав дії російських військ «героїчними», підтримував агресію та сподівався на окупацію регіону. Також священник заперечував факти російських авіаударів по цивільній інфраструктурі України та поширював дезінформацію про українських захисників.

У Черкаській області:

Затримано настоятеля храму та монаха місцевого монастиря УПЦ (МП), які системно просували проросійські наративи. Вони схвалювали дії рф, розповсюджували проросійські меседжі в месенджерах та відкрито підтримували ідею захоплення Центральної України.

Слідчі дії:

Під час обшуків у фігурантів виявлено прокремлівську літературу, а також техніку з доказами ведення підривної діяльності. Судово-лінгвістичні експертизи підтвердили пропагандистський характер висловлювань.

Правова оцінка:

Усім трьом повідомлено про підозру за ч. 1, 2, 3 ст. 436-2 КК України — виправдовування та глорифікація збройної агресії рф. Максимальне покарання — до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Джерело: Служба безпеки України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки