Суддя з Дніпра привласнив орендовану квартиру в центрі міста: ДБР завершило розслідування

Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо судді Бабушкінського районного суду міста Дніпра, який незаконно заволодів квартирою в історичному центрі міста. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Обставини справи

Суддя орендував квартиру, однак уже через два місяці після укладення договору перестав сплачувати орендну плату та заблокував доступ до житла його власниці. Натомість він звернувся до іншого районного суду міста з позовом про визнання права власності на нерухомість. Суд задовольнив позов.

Підставою для рішення стала розписка, нібито підписана власницею житла, в якій зазначалося, що вона отримала 412 тисяч гривень за квартиру. Жінка заявила, що ніяких грошей не отримувала, а документи не підписувала. Почеркознавча експертиза підтвердила: підпис на документі — підроблений.

Крім того, згідно з висновками судової експертизи, ринкова вартість квартири становила понад 1 мільйон гривень — утричі більше за зазначену в підробленій розписці суму.

Докази та підозра

Під час обшуків у судді було вилучено мобільний телефон із даними, що підтверджують факт незаконного заволодіння нерухомістю.

На підставі зібраних доказів судді інкримінують:

ч. 2 ст. 384 КК України — введення суду в оману шляхом подання завідомо неправдивих доказів; ч. 5 ст. 190 КК України — шахрайство в особливо великих розмірах.

Санкція цих статей передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: Державне бюро розслідувань

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки