Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої групи. Серед обвинувачених — колишній керівник філії ДП «Ліси України» в Закарпатській області, провідний інженер та два майстри лісу підрозділу з відводів і таксації.

Дії посадовців кваліфіковано за ч. 4 ст. 246 та ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу, вчинена організованою групою з перевищенням службових повноважень, що спричинила тяжкі наслідки).
За даними слідства, керівник філії організував незаконну схему рубок лісу, залучивши до неї підлеглих. Згідно з лісовпорядною документацією, вибіркові проріджування дозволено здійснювати на ділянках, де вік дерев не перевищує 40 років, і не частіше, ніж раз на 5–10 років.
Незважаючи на це, обвинувачені провели відведення ділянок із деревами, вік яких значно перевищував допустимий. Провідний інженер виписав на них лісорубний квиток, а керівник філії затвердив його, що дало підстави для подальшої незаконної вирубки.
У результаті було вирубано 1369 дерев порід ялина та бук. Згідно з висновками експертизи, незаконна діяльність завдала довкіллю шкоди на суму понад 12 млн грн.
Досудове розслідування здійснювалося Головним слідчим управлінням ДБР за оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки ДП «Ліси України».
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
