На Закарпатті судитимуть організовану групу лісників за незаконну вирубку дерев на понад 12 млн грн

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої групи. Серед обвинувачених — колишній керівник філії ДП «Ліси України» в Закарпатській області, провідний інженер та два майстри лісу підрозділу з відводів і таксації.

Дії посадовців кваліфіковано за ч. 4 ст. 246 та ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу, вчинена організованою групою з перевищенням службових повноважень, що спричинила тяжкі наслідки).

За даними слідства, керівник філії організував незаконну схему рубок лісу, залучивши до неї підлеглих. Згідно з лісовпорядною документацією, вибіркові проріджування дозволено здійснювати на ділянках, де вік дерев не перевищує 40 років, і не частіше, ніж раз на 5–10 років.

Незважаючи на це, обвинувачені провели відведення ділянок із деревами, вік яких значно перевищував допустимий. Провідний інженер виписав на них лісорубний квиток, а керівник філії затвердив його, що дало підстави для подальшої незаконної вирубки.

У результаті було вирубано 1369 дерев порід ялина та бук. Згідно з висновками експертизи, незаконна діяльність завдала довкіллю шкоди на суму понад 12 млн грн.

Досудове розслідування здійснювалося Головним слідчим управлінням ДБР за оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки ДП «Ліси України».

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *