29 травня 2025 року Київський районний суд міста Полтави визнав винною у вчиненні державної зради колишню голову Вовчанського районного суду Харківської області та призначив їй покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна.

За матеріалами розслідування Державного бюро розслідувань встановлено, що після тимчасової окупації міста Вовчанськ обвинувачена почала активно співпрацювати з окупаційною адміністрацією рф. Вона ініціювала створення на окупованій території незаконного судового органу, підконтрольного загарбникам.
Зокрема, ексголова суду:
- схиляла працівників суду до співпраці з окупаційною владою;
- склала штатний розпис так званого «суду»;
- погоджувала кандидатури співробітників із представниками рф;
- визначала оклади працівникам;
- організовувала збори, на яких закликала отримувати російські паспорти та проходити курси з вивчення законодавства рф.
Запустити роботу псевдосудової установи не вдалося — після звільнення Вовчанська фігурантка втекла до рф разом з іншими колаборантами.
У січні 2024 року за клопотанням ДБР Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя звільнила обвинувачену з посади судді.
Публічне обвинувачення у справі підтримували прокурори Харківської обласної прокуратури.
Джерело: Державне бюро розслідування
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
