Ексголову Вовчанського райсуду засуджено до 15 років позбавлення волі за державну зраду

29 травня 2025 року Київський районний суд міста Полтави визнав винною у вчиненні державної зради колишню голову Вовчанського районного суду Харківської області та призначив їй покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна.

За матеріалами розслідування Державного бюро розслідувань встановлено, що після тимчасової окупації міста Вовчанськ обвинувачена почала активно співпрацювати з окупаційною адміністрацією рф. Вона ініціювала створення на окупованій території незаконного судового органу, підконтрольного загарбникам.

Зокрема, ексголова суду:

  • схиляла працівників суду до співпраці з окупаційною владою;
  • склала штатний розпис так званого «суду»;
  • погоджувала кандидатури співробітників із представниками рф;
  • визначала оклади працівникам;
  • організовувала збори, на яких закликала отримувати російські паспорти та проходити курси з вивчення законодавства рф.

Запустити роботу псевдосудової установи не вдалося — після звільнення Вовчанська фігурантка втекла до рф разом з іншими колаборантами.

У січні 2024 року за клопотанням ДБР Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя звільнила обвинувачену з посади судді.

Публічне обвинувачення у справі підтримували прокурори Харківської обласної прокуратури.

Джерело: Державне бюро розслідування

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *