Господарський суд Львівської області задовольнив позов Офісу Генерального прокурора про витребування з незаконного володіння державного військового майна вартістю понад 216 млн грн.

Йдеться про об’єкти нерухомості Міністерства оборони України загальною площею майже 7 тис. кв. м у місті Львові, які, як було встановлено, були незаконно відчужені на користь приватних суб’єктів господарювання. Ще у 2020 році рішенням Господарського суду м. Києва, що набрало законної сили, було визнано протиправність таких дій та необхідність повернення майна у державну власність.
Однак приватні структури, намагаючись уникнути виконання судового рішення, вдалися до маніпуляцій: здійснили перейменування будівель і споруд, змінили їх площу та функціональне призначення, а також передали нерухомість іншим пов’язаним із ними суб’єктам.
З огляду на це, Офіс Генерального прокурора, реалізуючи конституційно закріплену функцію представництва інтересів держави в суді, ініціював новий судовий процес з метою повернення об’єктів у законне державне користування.
У травні 2025 року Господарський суд Львівської області підтримав обґрунтовану правову позицію прокурорів і задовольнив позов у повному обсязі. Об’єкти нерухомості підлягають передачі у користування державному підприємству Міністерства оборони України, яке виконує оборонні замовлення.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
