За процесуального керівництва САП детективи НАБУ повідомили про підозру організатору злочинної схеми, спрямованої на заволодіння коштами АТ «Харківобленерго». Йдеться про понад 12,5 млн грн фактичних збитків і спробу привласнення ще 120 млн грн під час закупівель енергетичного обладнання.

За даними слідства, у 2021 році в.о. гендиректора товариства, у змові з особою, яка контролювала низку постачальників, створили організовану групу. До неї увійшли також інші працівники підприємства. Її метою було систематичне виведення бюджетних коштів шляхом проведення завищених закупівель трансформаторного та електровимірювального обладнання.
Організатор, затриманий під час спроби залишити територію України, особисто контролював закупівлі не лише в «Харківобленерго», а й впливав на інші підприємства енергетичної галузі. Зокрема, у квітні–вересні 2021 року переможцями тендерів стали дві «потрібні» компанії, які постачали понад 90 тисяч одиниць обладнання за завищеною на 132,5 млн грн ціною.
Для легалізації схеми було залучено керівника відділу Харківської ТПП та приватного оцінювача. Вони сприяли формуванню свідомо завищеної очікуваної вартості закупівель.
Фактичні збитки становлять 12,5 млн грн. Спроба заволодіти іншими коштами була припинена через запровадження воєнного стану та дії НАБУ.
Джерело: Національне антикорупційне бюро
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
