Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок 18-річному жителю Хмельницького району, визнавши його винним у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень (ч. 1 ст. 121 КК України). Подія сталася у жовтні 2024 року в гуртожитку Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії — обвинувачений, на той момент неповнолітній, побив іншого неповнолітнього студента.

Під час конфлікту хлопець наніс потерпілому десятки ударів руками та ногами по голові, тулубу й спині. Зафіксовано розрив селезінки, забій нирки, надрив діафрагми та інші травми, що кваліфікуються як небезпечні для життя. За словами потерпілого, побиття тривало пів години і припинилось лише після втручання очевидців.
Під час розгляду справи № 686/31857/24 обвинувачений визнав вину та пояснив свої дії вимогою повернути 200 грн спільному знайомому. Його вина підтверджена доказами: показаннями свідків, судово-медичною експертизою, звукозаписами викликів «102» та відеозаписом.
Суд призначив покарання — 5 років позбавлення волі. Водночас, задовольнив цивільні позови: стягнуто 78 тис. грн матеріальної та 330 тис. грн моральної шкоди на користь матері потерпілого, 10 тис. грн — на правову допомогу, ще 55 тис. — на лікування (НСЗУ) та 1 835 грн — на комунальні витрати лікарні.
Вирок може бути оскаржено протягом 30 днів.
Джерело: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
