Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою повідомили чинному віцепрем’єр-міністру України, який раніше очолював Міністерство розвитку громад та територій, про підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Посадовець став шостим фігурантом кримінального провадження, що стосується корупційної схеми у будівельній сфері за участю високопосадовців.
За даними слідства, столичний забудовник реалізував схему з незаконним набуттям земельної ділянки у Києві під житлове будівництво. Для цього було залучено керівництво Мінрегіону, державного підприємства, а також радника міністра. У результаті ділянку передали держпідприємству, яке, у свою чергу, уклало інвестиційні договори із заздалегідь визначеною будівельною компанією.
Згідно з умовами договору, забудовник мав передати державі частину квартир пропорційно до вартості землі. Однак, щоб зменшити цю кількість, вартість ділянки та розташованих на ній будівель занижено у майже п’ять разів. За оцінками слідства, внаслідок цього держава могла недоотримати об’єктів нерухомості на понад 1 млрд грн. Утім, реалізацію угоди було зупинено завдяки арешту ділянки, накладеному за клопотанням НАБУ та САП.
В обмін на сприяння реалізації цієї схеми забудовник надав тодішньому міністру знижку на квартири у зведених житлових комплексах. Вартість квадратного метра складала від 1 до 8 тис. грн при ринковій ціні не нижче 30 тис. грн. Загальна сума неправомірної вигоди, яку отримав міністр, становила понад 14,5 млн грн.
На більшість об’єктів нерухомості, придбаних у межах цієї оборудки, вже накладено арешт.
Джерело: Національне антикорупційне бюро
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
