Суддю Віктора Половинку тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП

25 червня 2025 року Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Сватівського районного суду Луганської області Половинки Віктора Олександровича, який наразі відряджений до Рокитнянського районного суду Київської області. В межах цього рішення застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення судді з посади.

Згідно з частиною сьомою статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та частиною другою статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», після ухвалення рішення про застосування такого виду дисциплінарного стягнення суддя автоматично вважається тимчасово відстороненим від здійснення правосуддя. Відсторонення діє до ухвалення Вищою радою правосуддя остаточного рішення про звільнення судді або до скасування відповідного рішення дисциплінарної палати.

Зазначене положення не потребує ухвалення окремого рішення ВРП щодо тимчасового відсторонення, оскільки діє безпосередньо в силу закону.

Таким чином, суддя Половинка тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя до завершення дисциплінарного провадження та остаточного рішення Вищої ради правосуддя.

Джерело: Вища рада правосуддя

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *