Новоушицький районний суд Хмельницької області визнав винним 35-річного мешканця Кам’янець-Подільського району в умисному невиконанні постанов суду, що набрали законної сили, та призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 8 670 гривень у межах кримінального провадження (ч. 1 ст. 382 КК України).

Згідно з матеріалами справи, чоловік неодноразово сідав за кермо попри численні судові рішення про позбавлення його водійських прав. Правоохоронці неодноразово фіксували його за керуванням у стані алкогольного сп’яніння або під час дії попередніх постанов про позбавлення права керування.
Зокрема:
- У вересні 2023 року його вперше було позбавлено водійських прав на 1 рік і оштрафовано на 17 000 грн за керування у нетверезому стані (ч. 1 ст. 130 КУпАП).
- У червні 2024 року його повторно притягнуто до відповідальності за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння — штраф 34 000 грн та позбавлення прав на 3 роки.
- У серпні 2024 року водія втретє зупинили за кермом попри вже чинні заборони. Суд призначив штраф у розмірі 40 800 грн і позбавив його права керування ще на 5 років.
З огляду на систематичне невиконання судових рішень, орган досудового розслідування кваліфікував дії водія за частиною 1 статті 382 Кримінального кодексу України — умисне невиконання судового рішення.
У судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину повністю та щиро розкаявся. Суд урахував ці обставини як пом’якшувальні, а також взяв до уваги позитивну характеристику обвинуваченого, досудову доповідь та факт наявності малолітньої дитини на утриманні.
Вирок наразі не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.
Джерело: пресслужба Хмельницького апеляційного суду.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
