02 липня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувача обов’язків директора одного з державних підприємств Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України.

Його обвинувачують у заволодінні грошовими коштами державного підприємства в особливо великих розмірах — понад 16,7 млн грн.
Суть обвинувачення
Слідством, проведеним НАБУ, встановлено, що восени 2021 року обвинувачений, перебуваючи на посаді заступника директора і тимчасово виконуючи обов’язки директора підприємства, діючи у змові з іншими особами, організував схему незаконного виведення бюджетних коштів.
Злочин було вчинено шляхом укладення фіктивних договорів на поставку органічної добавки та її нібито внесення на поля державного підприємства. Насправді ж жодних поставок не було здійснено, а документи були сфальсифіковані.
Інші учасники схеми
До оборудки були також залучені:
- керівник одного зі структурних підрозділів держпідприємства;
- директор приватної компанії, на рахунки якої перераховувалися державні кошти.
Надалі ці кошти переводились у готівку та розподілялись між усіма учасниками злочинної схеми.
Кваліфікація
Дії колишнього посадовця кваліфіковано за ч. 4, ч. 5 ст. 191 (привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Щодо двох співучасників суд уже виніс обвинувальні вироки.
Розгляд справи по суті здійснюватиме суд першої інстанції.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
