Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора та за взаємодії з Головнокомандувачем Збройних Сил України викрили організовану злочинну схему торгівлі «тиловими» посадами у Збройних силах.

За даними слідства, у Києві діяла група осіб, яка за хабарі у розмірі від 15 до 25 тисяч доларів США організовувала переведення військовослужбовців до підрозділів, що не залучаються до виконання бойових завдань на передовій. Крім того, фігуранти справи пропонували послуги з оформлення фіктивних довідок про різке погіршення стану здоров’я з метою звільнення з військової служби.
У результаті слідчо-оперативних дій СБУ затримала у столиці двох мешканців Києва — організаторів схеми. До її реалізації вони залучили п’ятьох знайомих медичних працівників.
Як встановлено, учасники групи підбирали клієнтів, організовували фіктивну госпіталізацію, після чого забезпечували їм статус обмежено придатних або непридатних до військової служби. У подальшому це дозволяло переводити осіб на «небойові» посади або оформляти їх звільнення у запас.
Правоохоронці задокументували факти передачі хабарів і затримали зловмисників під час одержання коштів від чергового клієнта. Під час обшуків у фігурантів вилучено готівку, здобуту злочинним шляхом, а також фальшиві документи, які використовувалися для реалізації схеми.
Наразі двом організаторам повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період; ч. 3 ст. 369-2 — зловживання впливом.
Санкції зазначених статей передбачають покарання до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Розслідування триває. Правоохоронці вживають заходів для встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.
Джерело: Служба безпеки України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
