Колишньому секретарю Київради повідомлено про підозру у службовій недбалості та сприянні ухиленню від військової служби — за матеріалами ДБР

Державне бюро розслідувань продовжує досудове розслідування у кримінальному провадженні, в межах якого викрито факти службової недбалості та сприяння ухиленню від військової служби у Київській міській раді.

На підставі зібраних матеріалів сьогодні прокурор повідомив про підозру колишньому заступнику міського голови — секретарю Київської міської ради. Встановлено, що у 2022–2023 роках посадовець незаконно нараховував заробітну плату керуючому справами Київради, який на той момент перебував на військовій службі. Внаслідок таких дій державі було завдано понад 690 тис. грн збитків.

Крім того, екссекретар скерував до КМВА клопотання про відрядження мобілізованого працівника для виконання обов’язків у Київраді, попри відсутність підстав та посад, передбачених для заміщення військовослужбовцями. Це спричинило фактичне ухилення особи від проходження військової служби — військову частину він не відвідував і завдань не виконував.

Правопорушення підтверджено матеріалами досудового розслідування, судово-економічною експертизою та результатами аудиту Держаудитслужби.

Фігуранту інкримінують:

  • ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки);
  • ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК України (пособництво у складі групи осіб у сприянні самовільному залишенню військової служби в умовах воєнного стану).

Санкції передбачають покарання до 10 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Нагадаємо, у травні 2025 року ДБР передало до суду обвинувальний акт щодо трьох депутатів Київради, які також ухилились від служби за сприяння посадовців КМВА та командира військової частини.

Джерело: Державне бюро розслідувань

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *