Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування у справі про організовану схему поборів, викриту у Південному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України. Обвинувальний акт скеровано до суду.

За даними слідства, на початку 2024 року начальник міжрегіонального управління разом зі своїм заступником та ще одним підлеглим організували систематичне отримання неправомірної вигоди під час складання іспитів для отримання посвідчення мисливця.
Посадовці змушували членів екзаменаційної комісії брати грошову «винагороду» від претендентів за позитивне складання іспиту, погрожуючи у разі відмови звільненням. Розмір такої «плати» становив від 2 до 4 тисяч гривень. За оперативними даними, за час існування схеми чиновники встигли отримати понад мільйон гривень, видавши понад 500 мисливських посвідчень.
У лютому 2025 року фігурантів затримали під час чергового епізоду розподілу отриманих коштів. Наразі керівника управління відсторонено від посади. Йому інкримінують одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років із конфіскацією майна.
Двоє його спільників визнали провину та уклали угоди зі слідством.
Процесуальне керівництво у справі здійснює Одеська обласна прокуратура.
Джерело: Державне бюро розслідувань
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
