Посадовиці «Київтелесервісу» повідомлено про підозру у завданні збитків бюджету на понад 50 мільйонів гривень

Прокурорами Дарницької окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру начальниці відділу Спеціалізованого комунального підприємства «Київтелесервіс» у службовій недбалості під час організації закупівлі мережевого обладнання для забезпечення доступу до мережі Інтернет.

Згідно з матеріалами слідства, у 2023 році СКП «Київтелесервіс», яке підпорядковується Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації, уклало з приватним підприємством договір на постачання та налаштування мережевого обладнання на загальну суму 172 мільйони гривень.

Утім, посадова особа, яка очолювала тендерний комітет, не забезпечила належного вивчення середньоринкових цін на відповідні товари, що є її прямим обов’язком. Як наслідок, обладнання було придбано за суттєво завищеними цінами, і постачальнику було сплачено понад 50 мільйонів гривень понад ринкову вартість.

Цими діями було завдано істотної шкоди державним інтересам, оскільки зазначена сума збитків покладається на бюджет міста Києва.

Дії підозрюваної кваліфіковано за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, тобто неналежне виконання службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Дарницького управління поліції ГУ Національної поліції у місті Києві. Процесуальне керівництво здійснює Дарницька окружна прокуратура міста Києва.

Джерело: Національна поліція

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки