15 липня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за матеріалами досудового розслідування, здійсненого детективами Національного антикорупційного бюро України, направив до суду обвинувальний акт стосовно колишньої заступниці керівника Запорізької обласної прокуратури. Її викрили на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 40 тисяч доларів США.

За даними слідства, посадовиця висловила прохання надати неправомірну вигоду та фактично отримала вказану суму за сприяння у вирішенні таких питань:
зміна підслідності у межах кримінального провадження; забезпечення скасування арешту на майно особи; гарантія непритягнення до кримінальної відповідальності за іншими статтями Кримінального кодексу України.
23 вересня 2024 року правоохоронці затримали її під час одержання всієї суми коштів. Наступного дня, 24 вересня 2024 року, їй було повідомлено про підозру за частиною четвертою статті 368 КК України — одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням.
Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво у справі здійснює САП. Обвинувальний акт передано до Вищого антикорупційного суду.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Джерело: Національне антикорупційне бюро
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
