Топ-3 новини дня

1. Розкрадання мільйонів на генераторах для військових на Львівщині

Державне бюро розслідувань викрило масштабну корупційну схему із закупівлею генераторів для потреб Збройних Сил України. Сума збитків перевищує 31 мільйон гривень.

За даними слідства, у 2022 році командир однієї з військових частин, начальник електрослужби та цивільна особа організували схему постачання техніки через фіктивні підприємства. Було закуплено 152 генератори, половина з яких — пошкоджені або зовсім непридатні до експлуатації. Значна частина техніки продавалась як нова або брендова, хоча насправді мала низьку якість і невідповідність технічним характеристикам.

Особливу увагу правоохоронці звернули на дві фіктивні компанії: у них не було ні складів, ні фактичної господарської діяльності, а директорами значились громадяни Російської Федерації. Утім, саме ці компанії уклали договори з військовою частиною.

Розслідування триває. Підозрюваним загрожує відповідальність за привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

2. До суду скеровано справу про розкрадання 62 млн грн у Держспецзв’язку

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з НАБУ завершили досудове розслідування та передали до суду обвинувальний акт щодо організованої групи осіб, яка заволоділа 62 мільйонами гривень бюджетних коштів.

До складу групи входили колишній голова Держспецзв’язку, його заступник, керівник підпорядкованого державного підприємства та інші посадові особи. У період 2021–2022 років вони організували закупівлю програмного забезпечення для захищених реєстрів даних за завищеною ціною.

Замість ринкової вартості у 223 млн грн, з бюджету було сплачено понад 285 млн грн. Різниця в розмірі понад 62 млн грн була виведена на рахунки підконтрольних структур, зокрема за межами України.

Матеріали щодо однієї з підозрюваних, яка перебуває у розшуку, виділено в окреме провадження.

3. СБУ викрила корупційну схему під час ремонту бронетехніки ЗСУ

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією викрили посадовця Міноборони, який причетний до схеми розкрадання коштів, передбачених для ремонту бронетранспортерів.

Встановлено, що службовець Міноборони, який очолював групу контролю якості одного з військових представництв у західному регіоні, свідомо підписав акти виконаних робіт попри те, що техніка не була відремонтована належним чином. У реальності проводилися лише поверхневі косметичні роботи, і БТРи залишилися непридатними до використання.

Таким чином державі було завдано збитків у розмірі щонайменше 5,4 млн грн. Експертиза підтвердила технічну несправність техніки після проведення так званого ремонту.

Посадовцю вже оголошено підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану). Розглядається також питання додаткової кваліфікації за статтею 191 ККУ — привласнення або розтрата державного майна.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *