Завершено досудове розслідування щодо ексвласника ПриватБанку: йдеться про понад 9,2 млрд грн збитків

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове розслідування та відкрили матеріали стороні захисту у справі щодо колишнього кінцевого бенефіціарного власника ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьох учасників організованої ним групи. Особи підозрюються у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Суть справи

Слідством встановлено, що у січні–березні 2015 року тодішній кінцевий бенефіціар банку, який обіймав посаду Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, розробив план заволодіння коштами ПриватБанку. Метою була подальша фінансова підтримка підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.

Для реалізації схеми було штучно створене зобов’язання ПриватБанку виплатити зазначеній компанії понад 9,2 млрд грн нібито за зворотний викуп власних облігацій за завищеною вартістю. Згодом частину цих коштів (446 млн грн) перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій з цінними паперами. Кошти далі рухалися через інші компанії та зрештою опинилися на особовому рахунку кінцевого бенефіціара, який використав їх на збільшення капіталу банку.

Список підозрюваних

У справі фігурують:

  • колишній кінцевий бенефіціар ПриватБанку (організатор групи);
  • колишній Голова Правління ПриватБанку;
  • колишній директор Департаменту міжбанківського дилінгу (довірена особа компанії-нерезидента);
  • ексзаступниця Голови Правління – директорка казначейства;
  • ексначальниця Департаменту підтримки міжбанківських операцій;
  • ексзаступниця керівника Департаменту з обслуговування рахунків банків-кореспондентів.

Їм інкримінуються злочини, передбачені ст. 191, ст. 209 та ст. 366 Кримінального кодексу України (заволодіння майном, легалізація доходів, службове підроблення).

Четвертий епізод масштабної справи

Цей епізод є четвертим у межах великої справи щодо заволодіння коштами ПриватБанку. У жовтні 2023 року НАБУ і САП визнали достатність доказів за трьома іншими епізодами. Зокрема:

  • у лютому 2021 року повідомлено про підозру в розтраті понад 136 млн грн через схему страхових виплат;
  • у березні 2021 року додано новий епізод – розтрата 315 млн дол. США (8,2 млрд грн) через акредитивну схему;
  • у вересні 2022 року додано ще одну розтрату – на 85,2 млн грн.

Джерело: Національне антикорупційне бюро України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *