Працівники Державного бюро розслідувань спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції викрили корупційну схему, організовану начальником одного з районних управлінь Держпродспоживслужби Полтавської області та бухгалтером обласної лікарні ветеринарної медицини.

Посадовці щомісяця отримували незаконну грошову вигоду від підприємців. Один з епізодів передбачав вимагання 180 тисяч гривень хабара від фермера за надання позитивного висновку з профілактичного карантинування тварин. У разі відмови посадовці погрожували штрафами та блокуванням господарської діяльності.
Задля маскування злочинної діяльності було створено низку фіктивних підприємств, які формально надавали консультативні послуги, а фактично використовувались для отримання хабарів.
Фінансову документацію цих підприємств вела бухгалтерка згаданої обласної установи.
У рамках обшуків у банківському індивідуальному сейфі вилучено готівку в іноземній валюті на суму, еквівалентну близько 4 млн гривень. Саме туди надходили кошти від підприємців, яких змушували до «співпраці».
Начальнику райуправління Держпродспоживслужби повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою), а бухгалтерці — за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні неправомірної вигоди).
Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів, зокрема тримання під вартою, а також про відсторонення підозрюваних від займаних посад.
Слідство триває. Встановлюються інші епізоди протиправної діяльності та особи, які можуть бути причетні до злочинної схеми.
Джерело: Державне бюро розслідувань
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
