1. Колишньому посадовцю Міноборони оголошено підозру у розтраті понад 1 млрд грн
Слідчі повідомили про підозру колишньому т.в.о. директора Департаменту держзакупівель Міноборони. Його звинувачують у розтраті державних коштів під час війни за ч. 5 ст. 191 КК України.

У 2022 році чиновник уклав договори з комерційною компанією на суму понад 6,5 млрд грн. За даними слідства, фактично послуги були надані лише на 45 млн грн, а решта коштів — незаконно виведені через фіктивні угоди. Зокрема, вартість харчування для ЗСУ була завищена на 1 млрд грн.
Це вже п’яте кримінальне провадження проти цієї особи. Інші справи пов’язані з розкраданням речового майна та засобів захисту.
2. САП подала позов щодо необґрунтованих активів подружжя столичних суддів
Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернулися до ВАКС із позовом про цивільну конфіскацію майна подружжя суддів з Києва на загальну суму 7,3 млн грн.
Об’єктом позову є частка у квартирі вартістю понад 6 млн грн, два паркомісця в елітному ЖК, придбані на родичів суддів, однак фактично використовувані ними. Розслідування показало: у договорах вартість нерухомості була вказана вдвічі меншою, ніж ринкова, а легальних джерел походження коштів родина не мала.
На це майно суд уже наклав арешт.
3. 7 років в’язниці за TikTok-відео із пропагандою війни рф
Жителя Львова засуджено до 7 років позбавлення волі за публікації в TikTok, у яких він виправдовував війну рф проти України. У відеороликах чоловік відкрито висловлював підтримку окупації, схвалював дії військ держави-агресора та прославляв президента рф.
Йому інкриміновано ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 КК України — публічне виправдовування збройної агресії рф. Справу розслідували слідчі СБУ.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
