БЕБ повідомило про підозру екскерівнику військової частини: збитки державі понад 15 млн грн

Слідство: накази про безпідставні виплати видані під час воєнного стану

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у м. Києві повідомили про підозру колишньому начальнику 23 військової санітарної летючки Командування Медичних сил Збройних Сил України.

За даними досудового розслідування, підозрюваний, перебуваючи на посаді та маючи обов’язок контролювати фінансово-господарську діяльність, у період дії воєнного стану проявив недбалість у виконанні службових обов’язків. Він видав низку наказів про нарахування та виплату додаткової грошової винагороди підлеглим без належних правових підстав.

На підставі цих документів військовослужбовцям було неправомірно нараховано та виплачено понад 15 мільйонів гривень, що завдало державі значних збитків.

Кримінальна кваліфікація та подальші дії

Колишньому керівнику повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України — недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює Білоцерківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Джерело: Бюро економічної безпеки

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *