Повідомлено про підозру посадовцю Міноборони у вимаганні 1,3 млн доларів за будівництво житла для військових

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з детективами НАБУ повідомила про підозру тимчасово виконуючому обов’язки начальника одного з Центральних територіальних управлінь Міністерства оборони України, який є адвокатом за фахом. Слідство встановило, що він вимагав та отримав частину неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за сприяння у перемозі на конкурсі з забудови земельної ділянки у Святошинському районі Києва.

Схема отримання коштів

За даними досудового розслідування, посадовець, використовуючи службове становище, мав гарантувати визначеній компанії перемогу у конкурсі на будівництво багатоповерхівки для військовослужбовців та членів їх сімей на земельній ділянці, що перебувала у користуванні Центрального територіального управління Міноборони.

Неправомірна вигода мала передаватися у три етапи через банківські сейфові скриньки:

  • 100 тис. доларів США — для початку конкурсу;
  • 400 тис. доларів США — для підписання договору на будівництво;
  • 800 тис. доларів США — після завершення першої черги робіт.

Згодом після перемовин із директором компанії суму зменшили до 1 млн доларів США. Перша частина коштів була передана одразу.

Викриття злочину

Пособників посадовця затримали на початку червня під час одержання частини неправомірної вигоди. Наразі зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру самому посадовцю Міноборони.

Кваліфікація дій

Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою).

Розслідування триває.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *